Europos kalbų diena

Parašyta 2015 spalio 20, Antradienis

Rugsėjo 25 dieną mūsų mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. 1-10 klasių mokiniai kartu su klasės auklėtojais, anglų kalbų mokytojais Marina ir Arūnu bei lietuvių kalbos mokytoja Zita organizavo netradicinį renginį „Piešiame kalbą: kalbos idiomos“. Jo tikslas — įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje, skatinti pažinti literatūrą kaip tautos kultūros dalį, suvokti kultūros tradicijas ir gebėti jas kūrybiškai plėtoti.

Mes norėjome dar kartą įrodyti, kad daugiakalbystė yra viena didžiausių Europos vertybių, kad kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Mokiniai piešė šalių simbolius, ieškojo jų pavadinimus lietuvių, rusų ir anglų kalbose, vaidino situacijas pristatinėdami parinktą burto keliu šalį. Išmarginę asfaltą mokyklos kieme su spalvota kreida, vaišinomės latviškais šprotais, prancūzišku bagetu ir vynuogėmis, ragavome lietuvišką duoną su naminiu sūriu.

Visus sužavėjo mūsų mažieji dalyviai, pradinukai. Labai atsakingai pasiruošė jie pristatymui, apgalvoja net tautinius savo šalies rūbus! Net vyresnieji susidomėjo, nes išgirdo labai daug idomių faktų apie šalį ir kalbą. O kai atėjo eilė pirmokams pasakoti apie Švediją, visi maloniai nustebome dar kartą išgirdę mūsų draugų iš Švedijos vardus – Miki ir Willy. Tai žmonės, kurių dėka mes turime vis jaukesnę aplinką mūsų mokykloje.
Taip linksmai ir kūrybingai baigėsi dar viena savaitė Vadžgirio pagrindinėje mokykloje, bet tikrai neeilinė. Visiems AČIŪ už pasiruošimą, pagalbą ir dalyvavimą.

Europos kalbu diena 1

Europos kalbu diena 2

Europos kalbu diena 3

Europos kalbu diena 4