Integruotos istorijos ir lietuvių kalbos pamokos mokykloje

Parašyta 2017 kovo 15, Trečiadienis

              2017 m. kovo 10 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, mokykloje vyko daug renginių. Vienas iš jų – integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka septintoje-aštuntoje, šeštoje ir dešimtoje klasėse.

Mokiniams pamokas vedė ne tik istorijos mokytoja Adolfina Mockevičienė, lietuvių kalbos mokytoja Zita Jarašūnienė, bet ir Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vida Milkintienė, kuri skaitė pranešimą apie Joną Basanavičių. Pamoką pagyvino mažvydietis, 4a klasės mokinys Eimantas Olsevičius. Jis pasekė J. Basanavičiaus užrašytą lietuvių pasaką „Aš pats“. Mokinį ruošė Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Ligita Bredelienė.

Mokiniai, išklausę pranešimą, paklausę gyvai sekamos pasakos, D. Sadausko dainuojamos J. Basanavičiaus užrašytos dainos įrašą, apžiūrėję knygų parodą, atsakė į klausimus apie Jono Basanavičiaus vaikystę, mokslus, pomėgį fotografuotis ir fotografuoti, gydytojo darbą, archeologinius kasinėjimus, tautosakinius, mitologinius, istorinius darbus, apie J. Basanavičiaus atminimo įamžinimą. Daugiausiai įsiminę informacijos ir aktyviausiai dalyvavę pamokoje mokiniai mokytojos V. Milkintienės buvo apdovanoti prizais, o mokytojų Zitos Jarašūnienės ir Adolfinos Mockevičienės – kaupiamojo vertinimo taškais.

Pamoką stebėjo direktoriaus pavaduotoja Angelina Jucikienė.

Netradicinė pamoka buvo gera patirtis ir mokiniams, ir mokytojoms. Gretimų rajonų mokinių ir mokytojų bendradarbiavimas skatina dirbti netradiciškai, bendradarbiauti.