Savaitė be patyčių

Parašyta 2017 kovo 26, Sekmadienis

Vadžgirio pagrindinė mokykla dalyvavo „Vaikų linijos“ inicijuotoje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017“ akcijoje. Socialinė pedagogė G. Zdanavičienė, kartu su mokinių Grupe prieš smurtą narėmis kvietė mokinius pasirašyti peticijoje: Matai smurtą – netylėk! „Patyčių mažinimas prasideda nuo manęs“, pravedė užsiėmimus pradinių klasių mokiniams „Mūsų rankos, kojos ir žodžiai skirti ne patyčioms!”
Mokiniai klasėse diskutavo apie emocijas, kurias sukelia patyčios ir priekabiavimas, apie siūlomas išeitis, jei iš draugo ar paties tyčiojamasi, kaip pačiam netapti priekabiautoju, apie svarbų patyčių stebėtojų vaidmenį.
Daug dėmesio buvo skiriama patyčioms elektroninėje erdvėje: kaip su jomis kovoti, kokios informacijos geriau į elektroninę erdvę nedėti, kur kreiptis pagalbos. Informacinis stendas mokiniams priminė ne tik jų teisės bet ir pareigas.
Dalyvavome kūrybiniame darbe, kiekvieno mokykloje besimokančio mokinio delnų formas sujungėme į ilgą „Draugystės juostą“, kurioje mokiniai dalinosi mintimis apie draugystę, supratimą, pasitikėjimą, pagalbą, paramą, toleranciją ir kvietė patyčias matančius vaikus parodyti savo nepritarimą netinkamam elgesiui ir pranešti apie tai suaugusiems.
Kartu skaitėme ir aptarėme VAIKO KONSTITUCIJĄ.

Genovaitė Zdanavičienė
socialinė pedagogė