Smagi ir turininga kelionė į Molėtus

Parašyta 2017 gegužės 24, Trečiadienis

Gegužės 19 d. mūsų mokyklos ketvirtokai su tėveliais, pasikvietę dar kelis draugus iš 5 ir 6 klasių, vyko į netoli Molėtų įsikūrusį Lietuvos Etnokosmologijos muziejų – Lietuvos observatoriją ir muziejų.
Muziejaus pastatų kompleksas projektuotas ir statytas pagal Pasaulio medžio įvaizdį. Ekskursija prasidėjo požeminėje galerijoje, sudarytoje iš 5 salių. Įdomu buvo klausytis gido pasakojimo apie senovės lietuvių pasaulio suvokimą, simbolius. Visi palaikėme rankose meteoritą. Pakilę į aukšto bokšto viršūnę, gėrėjomės vaizdingomis krašto apylinkėmis.

Sekanti ekskursijos stotelė – Senovinė dangaus šviesulių stebykla. Klausydami įdomaus gido pasakojimo, sužinojome, kaip dangaus šviesulius stebėjo mūsų protėviai, susipažinome su senuoju lietuvių Zodiaku.
Visi nekantriai laukėme Observatorijoje vykusios ekskursijos. Po šmaikštaus pasakojimo apie teleskopus ir astronomines pasaulio ir Lietuvos naujienas, ekskursijos dalyviams buvo pademonstruotas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.
Nepraleidome galimybės pasižvalgyti po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Stebėjome ryškiausias žvaigždes, žvaigždynus, o labiausiai džiaugėmės pamatę Jupiterio planetą su žiedu ir keturiais jo palydovais.

Namo grįžome vėlai, bet kupini neišdildomų įspūdžių.

Keletas ketvirtokų minčių apie ekskursiją.

Liucija: „Man labai patiko ekskursija. Puikiai atsimenu stebyklą su žyniu, jo pasakojimus apie zodiako ženklus, žodžių reikšmę. Mes stebėjome žvaigždes, matėme Jupiterį. Gidas mus gąsdino, kad po kelių milijardų metų gali užgesti Saulė. Mums rodė filmą apie žvaigždes, planetas. Mes net laikėme kosmoso metalo gabalą ir manau visi tuo didžiavomės. Man buvo labai smagu.“

Viktorija: „Man labiausiai patiko žiūrėti į Jupiterį ir būti Etnokosmologijos muziejuje.“

Jaunius: „Man labai patiko! Naktį žiūrėjome pro mažą teleskopą. Dieną laiptais, laiptais ir dar kartą laiptais lipome į 30 metrų bokštą. Man ir Andrūnui pakirto kojas. Bet buvo smagu.“

Vakarė: ,,Man labai gražiai atrodė Jupiteris. Dar labai patiko filmas apie planetas. Sužinojau, kad yra daug didesnių planetų už Saulę.“

Gabrielius: „Ekskursija buvo labai linksma. Jupiteris – keista, graži, didelė ir paslaptinga planeta.“