Įdomūs faktai apie bėgimą

Lieknėjantys bėgikai

Artėja bėgimo renginys — gydytoja pataria, kaip elgtis 1 www.

lieknėjantys bėgikai

Jau šį sekmadienį, birželio 2 d. Prie starto linijos rikiuosis tūkstančiai bėgimo entuziastų, kurie savo jėgas išbandys 4 skirtingose trasose. Likus porai dienų lieknėjantys bėgikai renginio pradžios Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Emilija Petrauskienė, pati dalyvavusi ne viename bėgimo renginyje, kur dažniausiai įveikia pusmaratonio distanciją, pataria, kaip pasirūpinti savo sveikata ir sėkmingai nubėgti pasirinktą distanciją.

lieknėjantys bėgikai

Žmonės, dirbdami fiziškai neaktyvų darbą ar tiesiog mažai judėdami, nori užsiimti fizine veikla ir dažnai pasirenka bėgimą. Tačiau svarbu suprasti, kad šiai sporto šakai, o ypač dalyvauti bėgimo renginyje, reikia tinkamai pasiruošti.

Oro temperatūros lieknėjantys bėgikai Pasak gydytojos, pirmiausia tam, kad bėgimo dalyviai turi įvertinti lieknėjantys bėgikai veiksnį, turintį didžiulės lieknėjantys bėgikai, — lauko temperatūrą.

Patarimai bėgikams: kaip išvengti nutrintų vietų ir dehidratacijos?

Jeigu ji žema, 10—15 laipsnių, perkaitimo, o kartu ir kitų susijusių sutrikimų tikimybė yra mažesnė. Tačiau jeigu ji aukšta, viršijanti 20 laipsnių — padidėja šiluminio smūgio rizika, o tai vienas rimčiausių ir pavojingiausių negalavimų.

sakara gyvenimas numesti svorio

Net ir bėgant ilgiausią lieknėjantys bėgikai bėgimo — 21, km distanciją, būnant tinkamai fiziškai pasiruošus, bet visai negeriant vandens visos distancijos metu, dehidratacijos tikrai nebus arba ji nebus tokia, kad sutrikdytų sveikatą. Kur kas rimtesnė problema — perkaitimas ar lieknėjantys bėgikai smūgis, — įžvalgomis dalinasi E. Dėl šios priežasties nesitreniravę bėgimui, tačiau sumanę išbandyti jėgas žmonės daug dažniau patiria šilumos smūgį, nei tie, kurie reguliariai bėgioja visomis oro sąlygomis.

Vilniaus maratone bėgikai varžėsi ir dėl Seimo prizo

Emilija Petrauskienė Asmeninio archyvo nuotr. Tai reiškia, kad kelias dienas prieš bėgimą reikia išgerti mažiausiai 2 litrus vandens per dieną, nevartoti alkoholio. Jeigu žmogaus kraujas tirštas ar jo organizme mažai skysčių — jam lieknėjantys bėgikai sunkiau ir būna sudėtinga atiduoti kūno šilumą į aplinką, todėl vėl padidėja rizika gauti šilumos smūgį.

Bėgimas ir tinkama mityba - geriausias būdas lieknėti. Pataria mitybos specialistė

Kita vertus, prie starto linijos stoti su pilnu skysčių skrandžiu taip pat nepatartina. Gydytojos teigimu, bėgimo dieną vandenį reikia gerti likus porai valandų iki starto, o jau bėgant juo tik lengvai atsigaivinti. Esant poreikiui, netgi sudrėkinti kūną, aplieti galvą ir t. Pusės maratono distancijoje dalyviams yra numatytos 6 vandens stotelės, 10 km bėgikams — 3 stotelės, o 5 km bėgikams — 2 stotelės. Paskutinės detalės Dar vienas svarbus veiksnys — apranga.

Anaiptol — taisyklingai tai daryti taip pat reikia mokėti. Į pagalbą visiems norintiems išmokti bėgioti ateina profesionalai.

Taip pat nepatariama rengtis uždarų ar šiltų rūbų, turi būti kuo lieknėjantys bėgikai atviro kūno, kad lengviau būtų atiduodama šiluma. Jeigu bėgant pajuntamas šaltkrėtis — tai perkaitimo požymis, todėl būtina ne tik imtis nurodytų veiksmų, bet ir paprašyti medikų pagalbos, — nurodo E. Svarbiausia — klausyti savo organizmo ir nebandyti galimybių ribų.

V.Musvydaitė nemokamai visus mokys bėgioti ir lieknėti

lieknėjantys bėgikai Juk sveikata yra daug svarbiau nei ta vieta vietoj čios. Rengėjai žada smagią šventę tiek bėgimo entuziastams, tiek juos palaikantiems. Registracijos formą ir kitą svarbią informaciją galima rasti interneto svetainėje www.