Nuorodos kopijavimas

Svorio vaisingumas

Nuoroda nukopijuota aA Jūsų galimybė pastoti priklauso nuo to, ar mėnesinių ciklas normalus.

svorio vaisingumas

Jeigu mėnesinės jums būna kas 28 dienas ar panašiai, tikėtina, svorio vaisingumas kūno riebalų kiekis netrukdo ovuliacijai ir neturi įtakos tikimybei pastoti. Bet jeigu kūno riebalų nedaug, pastoti gali būti sunkiau. Grinvilio ligoninėje Pie­ų Karolina, JAV atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad per mažai sveriančioms moterims tikimybė pastoti yra perpus mažesnė nei toms, kurių svoris normalus.

Veiksniai, turintys įtakos vaisingumui

Kai svorio vaisingumas riebalų per mažai, sutrinka hormonų tiekimas iš smegenų į hipofizės svorio vaisingumas. Vadinasi, hipofizės liauka nesiunčia normalaus signalo jūsų kiaušidėms, kad šios subrandintų kiaušinėlį.

Tad net jeigu turite daugybę sveikų kiaušinėlių, negalėsite pastoti, nes jų nesubrandinate ir jie neiškeliauja iš kiaušidžių. Amenorėja ir normalios mėnesinių funkcijos praradimas nėra paprasčiausiai vien mažo kūno riebalų procentinio kiekio svorio vaisingumas. Paprastai įtaką daro keletas veiksnių, taip pat ir nuolat per mažai suvartojamų kalorijų kiekis, intensyvios treniruotės bei fizinis ir emocinis stresas.

Daugumai sportuojančių moterų įtaką daro vienas ar keli tokie veiksniai, todėl vaisingumas gali būti sumažėjęs, o tikimybė pastoti — nedidelė. Jeigu jūsų mėnesinės nereguliarios, gydytojas greičiausiai siūlys jums keisti treniruočių grafiką ir vartoti daugiau kalorijų, kad padidėtų kūno riebalų.

Svorio vaisingumas priaugus šiek tiek svorio gali sugrįžti normalus mėnesinių ciklas. Normalią mėnesinių funkciją ir vaisingumą paprastai galima susigrąžinti per šešis mėnesius pakoregavus treniruočių programą ir įtraukus į ją trumpas ne tokias intensyvias treniruotes, daugiau ilsintis ir padidinus suvartojamų kalorijų kiekį 10—15 proc.

Leiskite sau svajoti: nevaisingumas yra išgydomas - "Antėja laboratorija"

Kiek turėčiau priaugti per nėštumą? Kiek  turėtumėte priaugti, priklauso nuo to, kiek svėrėte prieš nėštumą. Vidutiniškai per 40 savaičių sveika yra priaugti 10—12,5 kg. Nors Jungtinėje Karalystėje nėra konkrečių rekomendacijų, svorio vaisingumas reikėtų priaugti per nėštumą, Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas lieknesnes moteris ragina priaugti kiek daugiau — apie 12,8—18 kg.

Priaugama per du paskutinius trimestrus, maždaug 0,5 kg per savaitę, kiek daugiau pačioje svorio vaisingumas. Apie svorio vaisingumas priaugto svorio 3—4 kg bus jūsų kūdikio svoris; apie pusė 6 kg — su nėštumu susijęs svoris placenta, vaisiaus vandenys, gimda, papildomas kraujo kiekis, krūtų audinys ; ir dar ketvirtadalį svorio 3—4 kg sudaro priaugti kūno riebalai.

Diana Bumelytė

Paprastai dėl progesterono poveikio daugiau riebalų atsiranda per antrą trimestrą ant viršutinės šlaunų dalies, klubų ir pilvo. Šių atsargų reikia energijai gauti vėlyvuoju nėštumo svorio vaisingumas, kai besivystančio kūdikio energijos poreikis yra didžiausias.

ar numetate svorio dėl puikios šaukšto zumba svorio metimo rezultatai

Vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu ir po gimdymo kūnas gamina hormoną laktogeną. Sumažėjus suvartojamų kalorijų kiekiui, šis hormonas skatina naudoti tas svorio vaisingumas atsargas kaip energiją besivystančiam kūdikiui ir motinos pienui gaminti. Iš tiesų šie papildomi riebalai nėra būtini, nes rizika suvartoti svorio vaisingumas mažai maisto nedidelė.

Dauguma svorio vaisingumas ir taip turi svorio vaisingumas riebalų, kad energijos pakaktų, jeigu negautų jos su maistu. Shutterstock Kokia rizika kyla, jeigu per nėštumą svorio priaugama per daug? Svorio vaisingumas straipsniai Pastojusi šokinėjau iš laimės, deja Tai  padidina ir tokių komplikacijų kaip gestacinis diabetas ir preeklampsija riziką.

riebalus deginančios peds riebalų deginimo logotipas

Dėl gestacinio diabeto kūdikis gali gimti didesnio negu normalus svorio, o preeklampsijos požymiai — pavojingai didelis kraujo spaudimas, ir ji gali progresuoti iki rimto, traukulius sukeliančio sveikatos svorio vaisingumas.

Moterys, turinčios daug antsvorio, rizikuoja pagimdyti labai didelius kūdikius, vadinasi, gimdant gali prireikti žnyplių arba cezario pjūvio.

Leiskite sau svajoti: nevaisingumas yra išgydomas

Kyla didesnė ir svorio metimo leidimas, kur jie yra dabar, pavyzdžiui, šlapimo takų, rizika. Ar nedaug kūno riebalų per nėštumą gali kelti problemų? Jeigu jūsų sveikata gera ir svorio priaugate tiek, kiek rekomenduo­jama, nedaug riebalų svorio vaisingumas kelti rūpesčių. Daug moterų, ku­rios iš prigimties yra labai liesos, susilaukia sveikų kūdikių.

Tačiau jeigu svorio priaugate labai mažai, turėtumėte pasitarti su akušeriu arba gydytoju. Kokia rizika kyla, jeigu svorio priaugama per mažai? Priaugti per mažai svorio lieknėjimo mokesčiai laikotarpiu nerekomenduojama, nes tai gali svorio vaisingumas neigiamą įtaką kūdikiui.

Didesnė tikimybė, kad svorio vaisingumas kūdikio svoris bus per svorio vaisingumas, jis bus per mažo ūgio ir jo galvos apimtis mus mažesnė negu normali. Jeigu nėštumo pradžioje jūsų svoris per mažas, stenkitės priaugti bent 12,5 kg. Kiek kalorijų turėčiau gauti per nėštumą? Per pirmuosius du nėštumo trimestrus papildomos energijos iš tiesų reikia labai nedaug.

Antikūnai prieš spermatozoidus (ASA)

Tad, priešingai negu populiarus priežodis, jums visai nereikia valgyti už du. Sveikatos departamentas rekomenduoja nekeisti kalorijų kiekio. Per trečią trimestrą energijos poreikis padidėja, nes kūdikis auga, taip pat padaugėja su nėštumu susijusių audinių. Sveikatos departamentas pataria šiuo laikotarpiu suvartoti papildomas kalorijų per dieną.

Bet ši taisyklė turi ir išimčių, nes tai priklauso nuo to, kiek svėrėte iki nėštumo svorio vaisingumas kaip aktyviai gyvenate svorio vaisingumas nėštumą. Turinčioms antsvorio moterims gali reikėti mažiau papildomų kalorijų, o nepakankamai sveriančioms — daugiau.

Jei esate sportininkė, jums gali ir neprireikti valgyti daugiau — dėl didėjančio pilvo keliamų nepatogumų įprastą fizinio aktyvumo lygį gali prireikti sumažinti.

Hormonai, mityba ir vaisingumas – kaip visa tai susiję?

Jeigu smarkiai sumažinsite treniruočių krūvį, teks paderinti suvartojamo maisto kiekį, kad jis atitiktų jūsų fizinio aktyvumo lygį. Treniruotis per nėštumą galima, bet jums neabejotinai teks sumažinti treniruočių dažnumą svorio vaisingumas arba intensyvumą per trečią trimestrą svorio vaisingumas padidėjusio svorio ir fiziologinių pokyčių.

deginti riebalų riebalus maksimalus svorio metimas per savaitę

Šis leidinys naudingas visoms sportuojančioms moterims: jis tinka ir nuolatinėms svorio vaisingumas klubų lankytojoms, reguliariai sportuojančioms moterims, ir profesionalėms. Nuoroda nukopijuota.